لباس بچه

6 ترفند پوشیدن لباس تن بچه لجباز

مقدمه:

پوشیدن لباس تن کودکان به علت عدم همکاری بسیاری از بچه ها یک از دغدغه های مهم والدین می باشد و این باعث شده همیشه قبل از بیرون رفتن دغدغه این کار را داشته باشند.

در این مقاله به بررسی 6 ترفند پوشیدن لباس تن بچه لجباز خواهیم پرداخت.

 

 

 

 زمان دادن به کودک:

اگر به کودک به خاطر کمبود وقت استرس وارد کنید معمولا مغز کودک برای انجام کارها آرام تر فرمان میده و این امر باعث میشه کودک لجبازی بیشتری کنه  بنابراین هر موقع که قصد بیرون رفتن از منزل رو دارید 10 دقیقه زودتر از همیشه پوشیدن لباس رو آغاز کنید تا استرس کمتری به کودک وارد بشه.

همچنین یکی دو ساعت زود تر به بچه بگین می خواین بیرون برید که آمادگی ذهنی داشته باشه.

 

 

 

 

 صحبت کردن با کودک:

در تمام مدت پوشیدن لباس با کوچولوتون صحبت کنید و بگوئید دارید چکار می کنید. (خب الان می خوام پیراهنتو بپوشم میشه دستتو بکنی توی آستین آفرین عزیزم حالا اونیکی دست و ….)

در تمام مدت تشویقش کنید تا همکاریش بیشتربشه.

 

 

 

اجازه انتخاب به کودک:

به کودک بین دو گزینه حق انتخاب بدین و اجازه بدین لباس مورد علاقشو بپوشه. و اگر همکاری نکرد، اجازه بدین با همان لباس بیاید ولی شما یک لباس مناسب همراه خود بیاورید. وقتی بچه ببینه که لباسش مناسب اونجا نیست می تونید همونجا لباس مناسب رو تنش کنید. دفعه بعدی هم اعتماد بچه به شما بیشتر میشه و بیشتر همکاری می کنه.

 

 

 

 

خواندن قصه و شعر :

در حین لباس پوشیدن برای پرت کردن حواس بچه میشه یک قصه تعریف کرد یا یک شعر کودکانه خوند. اینطوری لباس پوشیدن برای بچه کار بسیار خوشایند تری خواهد بود، و بیشتر همکاری می کنه.

 

 

 

 

 

تحت تاثیر قرار نگیرید:

به لجبازی های بچه واکنش نشان ندین چون این کار باعث میشه بچه فکر کنه این کارش موثره و داره کارشو پیش میبره و لجبازی بچه بیشتر میشه تا به هدف خودش برسه پس آرامش خودتون رو حفظ کنید و واکنش شدید نشون ندین.

 

 

 

مسابقه بذارید:

زمان پوشیدن لباس بچه رو با ساعت اندازه بگیرید و روز بعد ازش بخواین رکورد روز قبل رو بشکنه. با این تکنیک علاوه بر اینکه بچه برای لباس پوشیدن مقاومت نمیکنه بلکه سعی می کنه هرچه سریع تر لباسشو بپوشه.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *